Den osmý

8.10.2014
Výšina za Villamayor - Logroño, 36 km

Ráno vyrážíme ještě za tmy směr Los Arcos. Snídáme před ubytovnou, vedle je vodovod. Většina poutníků nás mezitím předchází. Cesta dál vede přes fotogenické Torres del Río mírně zvlněnou zemědělskou krajinou mezi poli a vinicemi, ubíhá nám docela rychle a po jedenácté jsme za polovinou trasy.

Po výjimečně teplém obědě jdeme nejdříve podél silnice a pak po silnici do Viany. Odtud už je na dohled Logroño, velkoměsto usazené snad v bývalé hnědouhelné pánvi, centrum provincie La Rioja. Dáváme sbohem Baskům a Navarskému království a za odpoledního horka přecházíme několikeré náspy a valy z vytěžené zeminy, posledních 6 km vede stezka po asfaltu. I přes dálnici a průmyslové okraje je Logroño pěkným městem se zachovalým historickým jádrem. Ubytováváme se v městském albergue, pár kroků od náměstí. Do večera se zde sejde na 70 poutníků.

Pereme oblečení, zanedlouho po vyvěšení ale přichází déšť a prudká frontová bouřka. Věci pak sušíme v chodbě, ale pravděpodobně neuschnou. Při nákupu na večeři procházíme centrem města. Silně prší, ulicemi se valí proudy vody a všude je plno lidí. Španělé s večerem ožili, družně se baví, gestikulují, se zájmem z podloubí sledují moknoucí procházející.

Kvůli přeplněné kuchyňce jdeme nakonec do jedné levné restaurace na pizzu a pivo (překvapivě dobré). Plánujeme, že zítra ujedeme kus autobusem, abychom ve zbývajících dnech došli až do Burgosu.

Fotografie: 
městečko Torres del Río
krajina u Logroňa
gotický portál kostela ve Vianě
ruiny kláštera ve Vianě